BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint nagyon sokan haltak meg itthon koronavírus-fertőzés miatt - frissítés

Egy nap alatt újabb 5595 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 217 122 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 151 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 4823 főre emelkedett - írja a koronavírus.gov.hu.

2020. november 30. hétfő, 09:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hétfő reggeli adatok szerint a gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 63 860 fő, az aktív fertőzöttek száma 148 439 főre csökkent. Az aktív fertőzöttek 20 százaléka, az elhunytak 24 százaléka, a gyógyultak 25 százaléka budapesti.

Jelenleg 7734 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 666-an vannak lélegeztetőgépen.

A központi tájékoztató oldalon feltüntetett mintavételi szám olyan elképzelhetetlenül alacsony (8946), hogy csak hibás adatként tudjuk elképzelni, így a belőle számított pozitivitási arány (62,54 százalék) is hibás lehet. A számokra vélhetően az operatív törzs magyarázatot ad a mai tájékoztatón.

Frissítés:

A hétfői operatív törzsön Müller Cecília megerősítette a honlapon reggel közölt mintavételi adatot, ami alapján a marad a rémisztő, 62,54 százalékos pozitivitási arány.

A beazonosított fertőzöttek számában megjelennek a mentők által, a szűrőbuszokon és a kórházi dolgozók körében gyorsteszteléssel kiszűrtek is. A bölcsődei, óvodai, iskolai és szociális dolgozók körében végzett célzott csoportos tesztelés összesített eredménye ezen a héten várható - olvasható a kormányzati portálon.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet