BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: 3927 fertőzött, 87 halott Magyarországon, soha még ilyen sokat nem teszteltek

Csütörtökre 3927 újabb magyar állampolgárnál igazolták a koronavírus-fertőzést, 87 beteg elhunyt. Egy nap alatt rekord mennyiségű, 23 521 tesztet végeztek el, ezek 16,7 százaléka bizonyult pozitívnak.

2020. november 12. csütörtök, 09:20

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábbi napokhoz képest csütörtökön jóval tempósabban terjedt a járvány világszerte az új fertőzöttek száma alapján. Magyarországon a koronavirus.gov.hu csütörtök reggel publikált adatsora szerint egy nap alatt 3927 új fertőzöttet azonosítottak, így a fertőzöttek száma 126 790 -re nőtt. Az aktív fertőzöttek száma szerda reggel óta 94 704 főre emelkedett.

A koronavírus okozta betegségben (covid-19) az elmúlt napon életét vesztette 87, többségében idős, krónikus beteg, az eddig elhunytak száma 2784 főre nőtt. A gyógyultak száma 29 302 -re emelkedett.

Összesen 6426 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 486-an vannak lélegeztetőgépen - olvasható a kormányzati honlapon.

Rekordot döntött a tesztek száma, az elmúlt 24 órában 23 521 teszt készült, ezek 16,7 százaléka bizonyult pozitívnak, ami még mindig több mint a háromszorosa a WHO ajánlásban megfogalmazottnak, amely akkor tartja kielégítőnek a tesztelés mértékét, ha a pozitív eredmények aránya nem haladja meg az 5 százalékot.

Egész Európában, a szomszédos országokban és Magyarországon is exponenciálisan nő a fertőzöttek száma, egyre többen igényelnek kórházi ellátást. A járványt megállítani nem lehet, a cél a járvány lassítása. Az újabb védelmi intézkedések célja, hogy csökkentsük a koronavírus megbetegedések számát és a kórházakra nehezedő terhet.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet