BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Viktor szerint így lehetnek a V4-ek befolyásosak

A magyar miniszterelnök szerint a V4-be tartozó országoknak ki kell használniuk a növekedést, hogy komolyabb játékosok legyenek a nemzetközi porondon.

2020. október 8. csütörtök, 11:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A visegrádi négyeknek (V4) meg kell próbálniuk együtt növekedni, erősödni, mert ha erre képesek, akkor lesz közép-európai szereplője a világgazdaságnak és a világpolitikának, valamint befolyásos szereplője az európai politikának - mondta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a lengyelországi R4S vállalat budapesti üzletfiók-megnyitóján.

A kormányfő a public affairs és public relation tevékenységre specializálódott cég rendezvényén felhívta a figyelmet arra, hogy a Németország és a V4-ek - Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia - közötti kereskedelmi és gazdasági kapcsolat gyorsabban nő, mint a német-kínai.

A magyr miniszterelnök szerint ezt alátámasztja, "itt van a dinamika, itt van a jövő, itt van a növekedés", és ezt a pillanatot a V4-eknek meg kell ragadniuk - fogalmazott Orbán Viktor.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet