BUX 139013.22 -0,21 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Máris reagált a kormány a zéró tolerancia lazításának ötletére

Hiába mondta Nagy István agrárminiszter pár napja, hogy párbeszédet szeretne indítani arról, hogy lazítsák a vezetéssel kapcsolatos alkoholfogyasztási szabályokat, a kormány nem vevő az ötletre - írja az Infostart az RTL Klub nyomán.

2020. október 4. vasárnap, 07:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelenleg Magyarországon zéró tolerancia van érvényben, vagyis nem lehet alkoholt fogyasztani, ha az ember volánhoz ül. Vannak olyan európai országok, ahol egy-két pohár sör belefér.

A Kormányzati Tájékoztatási Központ az RTL Híradó kérdésére azt közölte, hogy "a szakmai szervezetek minden évben ezt javasolják, de az emberek nem támogatják a lazítást, ezért kabinet nem tervezi a szabályozás módosítását".

Nagy István nem nyilatkozott a csatornának.

(Infostart)

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet