BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ennyiszer kellett fellépniük az új iskolaőröknek

A tanév első két hetében 93-szor intézkedtek az iskolaőrök az egész országban.

2020. szeptember 30. szerda, 19:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szeptember 1-je és szeptember 11-e között összesen 93 esetben vált szükségessé az iskolaőrök intézkedése - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a 24.hu megkeresésére.

Az iskolaőrök intézkedésének jelentős részét a bűnmegelőzési célzattal alkalmazott figyelemfelhívások jelentették. Mindössze két alkalommal kellett testi kényszert alkalmazni, más kényszerítő eszköz használata nem volt szükséges.

A legtöbb intézkedés magasan Nógrád megyében történt, összesen 26 alkalommal avatkoztak be, második a listán Borsod-Abaúj-Zemplén megye 17, míg harmadik Jász-Nagykun-Szolnok megye 15 intézkedéssel.

A rendőrség válaszából ezen kívül kiderült az is, hogy hat megyében mindössze egyszer, kettőben pedig egyetlen alkalommal sem intézkedtek iskolaőrök az őszi tanév első két hetében.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet