BUX 139119.42 -0,13 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Van már hazai lélegeztetőgép

Napokon belül a magyar egészségügy rendelkezésére fog állni a külügyminisztérium által megrendelt 1000 darab, világszínvonalú lélegeztetőgép, amelyet a hazai székhelyű Celitron Medical Technologies Kft. már legyártott - mondta a külgazdasági és külügyminiszter.

2020. szeptember 25. péntek, 20:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szijjártó Péter a cég váci központjában tartott sajtótájékoztatón elmondta, hogy a Magyarországon gyártott lélegeztetőgép technológiai szempontból ma a legjobb a világpiacon: korhatár nélkül alkalmazható, alacsony energiafelhasználású és függetleníthető a korházban lévő intenzív osztályokon rendelkezésre álló sűrített levegőt biztosító kiállásoktól - idézi a kormányzati közlést az Infostart.

A gépet a Honvédkórházban, a Debreceni Egyetemi kórházban és a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen (SOTE) is tesztelték és mindenhonnan csak a legjobb visszajelzések érkeztek. A legyártott gépekből 900 darab szállításra kész, 100 darabot még

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet