BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: kellemetlen utóhatásokkal küzd a gyógyultak egy része

A koronavírus okozta betegségből kigyógyultak egy részénél krónikus fáradtság szindróma alakulhat ki.

2020. augusztus 17. hétfő, 09:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az érintettek erős szívdobogásról, emésztési panaszokról, komoly verejtékezésről, égető testi fájdalmakról számoltak be. Majd napokig jobban voltak, de utána újra előjöttek ugyanazok a panaszok - vagy egészen mások - írja a hvg.hu.

Ha ez az állapot hat hónap után is fennmarad, akkor már krónikus fáradtság szindrómáról (chronic fatigue syndrome, CFS) van szó.

Egyes kutatók szerint vannak betegek, akiknél a koronavírus-fertőzés után ez a régóta ismert tünetegyüttes alakul ki, mások kifejezetten fertőzés utáni fáradtságról beszélnek. A berlini Robert Koch Intézetben megfigyelt, a koronavírus-fertőzésből kigyógyult betegek több mint fele komolyabb köhögéstől szenved, 42 százalékuk be is lázasodik, minden ötödik esetben pedig nátha csatlakozik a szimptómákhoz. A több koronavírusos beteg utókezelését végző Sebastian Hellmann müncheni orvosnak, az általános gyengeség és a depresszió mellett, többen ma is félelmeikről számolnak be a leggyakrabban.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet