BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Döntött a kormány: változás jön a fogászatokon

A kormány elfogadta a fogászati amalgám használatának fokozatos csökkentéséről szóló nemzeti tervet - derül ki a Magyar Közlönyből.

2020. augusztus 14. péntek, 17:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tervet 15 napon belül közzéteszik a kormányzati portálon.

Az amalgámos fogtömések anyagának mintegy 50 százaléka higany, aminek egyre több toxikus hatása ismert. Európában 2018 nyara óta terheseknél, szoptató anyáknál, 15 év alattiaknál tilos az amalgámtömés használata.

A higany toxikus hatásai miatt 2030-ra az amalgámos töméseket teljesen ki akarják vezetni a fogorvosi használatból az EU-ban.

A medicalonline egy korábbi írása szerint az MR-vizsgálatok higanyt szabadíthatnak fel az amalgámtömésekből.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet