BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy meleg lesz - így lép a főváros

Hűsítőpontokat hoz létre a nagy melegre tekintettel a főváros, péntektől a Blaha Lujza téren és a Városháza Parkban működik ilyen.

2020. július 10. péntek, 17:43

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Hűsítő Budapest elnevezésű akció keretében nyit és működtet úgynevezett hűsítőszigeteket a város forgalmas helyein a fővárosi önkormányzat a Főkerttel közösen - idézi a közlést az MTI.

Az M3-as metró megállóinál a múlt héten 14 új, rozsdamentes ivókutat adtak át, és a jövőben több tucat ivókutat helyeznek el a városban. A köztéri kutak mellett kutyaitatók is találhatók.

Dorosz Dávid főpolgármester-helyettes pénteken a Blaha Lujza téren adott át hűsítőszigetet, ahol - hasonlóan a Városháza Parkban elhelyezetthez - napenergia hajtotta ventilátor és zöldfelület segít elviselhetőbbé tenni a meleget - olvasható a hivatal közleményében.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet