BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Használjunk napszemüveget!

A tengerparton és a magas hegycsúcsokon fokozott a sugárzás, ezért kiemelten fontos a napszemüveg viselése, ezért is vannak a speciális kerékpáros- és gleccserszemüvegek - mondta Nagy Zoltán Zsolt, a Semmelweis Szemészeti Klinika igazgatója az M1-en.

2020. július 8. szerda, 09:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fokozott UV-terhelés a szemre is rendkívül káros. Ezért különösen 11 és 15 óra között, de előtte és utána is napszemüveget kell hordani.

Nem elegendő, hogy jó UV-szűrője legyen a szemüvegnek, fontos, hogy igazodjon a fej formájához. A szemüveg mögött ugyanis kitágul a pupilla, így ha a napszemüveg nem takarja oldalról a szemet, károsodhat - idézi az MTI a szakembert.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet