BUX 139141.47 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eltűnt a magyar autópiac negyede

Az első félévben közel 56 ezer új személyautót helyeztek forgalomba Magyarországon, ez 25 százalékos csökkenést jelent éves szinten.

2020. július 1. szerda, 13:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Júniusban több mint 10 ezer autót adtak el a magyar piacon, ez 24 százalékos visszaesést jelent a tavaly júniusi adatokhoz képest - derül ki a Datahouse szerdán publikált adataiból.

Az első félévben összesen 55 673 darab új autó került forgalomba, ami 25 százalékos hanyatlásnak felel meg. A Magyar Gépjűrműimportőrök Egyesülete a friss adatokat kommentálva közölte: a koronavírus-járvány miatt hozott állami és gyártói intézkedések jelentős piaci visszaesést eredményeztek Európa-szerte. Magyarország esetében az óvatosság, a gyárak bezárása és az emberek távolságtartása áprilisban és májusban hónapokban jelentős visszaesést eredményezett.

Az MGE prognózisa szerint az idén 118 ezer személyautó találhat gazdára a magyar piacon.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet