BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Akkora eső esett a Visegrádi-hegységben, hogy most balesetveszélyes oda menni

Nagy mennyiségű csapadék zúdult le a Visegrádi-hegységben szerdán, ezért a Pilis Parkerdő azt tanácsolja a túrázóknak, lehetőség szerint most ne keressék fel a hegység területén található szurdokvölgyeket a megáradt vízfolyások okozta balesetveszély miatt - írja a az MTI a Pilisi Parkerdő Zrt. közlése nyomán.

2020. június 19. péntek, 13:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Visegrádi-hegység és a Pilis területén szerdán átvonuló vihar szabályos özönvizet okozott a szurdokvölgyekben, ahol a sziklafalak között futó túraösvényekre a nagy mennyiségű hordalék mellett kidőlt fák, nagyobb kövek zuhantak. Megáradtak a patakok, vízfolyások, a túraösvények csúszóssá, nehezen járhatóvá váltak a szurdokvölgyekben, ahol emiatt most kifejezetten veszélyes, nehéz, körülményes a túrázás - tették hozzá.

Bár az erdőben mindenki saját felelősségre tartózkodhat, nagyobb esők idején kirándulni a balesetveszély miatt nem ajánlott a parkerdő területén található Rám-szakadékban és a Dera-szurdokban sem.

A Pilisi Parkerdő arra kéri a túrázókat, ezekben a napokban ne látogassák, lehetőség szerint kerüljék el a meredek szakaszokat, az olyan túraútvonalakat, mint például a Spartacus-ösvény, vagy a pilismaróti Hirsch-oromhoz vezető ösvény.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet