BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz fővárosi közgyűlés

A koronavírus-járvány miatt fennálló veszélyhelyzetre figyelemmel nem hívja össze a fővárosi közgyűlés rendes májusi ülését Karácsony Gergely főpolgármester - írja az MTI.

2020. május 26. kedd, 11:43

Fotó: MTI Fotó / Mónus Márton
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A budapest.hu oldalon közzétett tájékoztató szerint a főpolgármester több mint ötven előterjesztésről tervez dönteni.

Karácsony Gergely azt írta: annak érdekében, hogy a döntéshozatal átláthatósága biztosított legyen, az előterjesztéseket a jellegük szerint közzéteszi, továbbá a fővárosi közgyűlés képviselőcsoportjainak vezetőivel a döntés meghozatala előtt egyeztet róluk.

Veszélyhelyzet idején - törvény alapján - a közgyűlés feladat- és hatáskörét a főpolgármester gyakorolja.

A testület rendes márciusi és áprilisi ülése szintén elmaradt a koronavírus-járvány jelentette veszélyhelyzet miatt.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet