BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

37 embernél mutatták ki a koronavírust, elhunyt 6 beteg

Újabb 37 magyar állampolgárnél mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 3417 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma - írja a koronavirus.gov.hu.

2020. május 15. péntek, 07:18

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elhunyt újabb 6 krónikus beteg. Ezzel 442 főre emelkedett az elhunytak száma, 1287-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból.

Az aktív fertőzöttek száma 1688 főre csökkent.

Az aktív fertőzöttek 58 százaléka, az elhunytak 79 százaléka, a gyógyultak 60 százaléka budapesti vagy Pest megyei. 614 koronavírusos beteget ápolnak kórházban és 46-en vannak lélegeztetőgépen.

Az oldal adatai szerint 10 954-en vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 127 237.

A Johns Hopkins Egyetem péntek reggeli adatai szerint globálisan 4,44 millió embernél igazolták a koronavírust, az elhunytak száma több mint 302 ezer, 1,59 millió embert pedig gyógyultnak nyilvánítottak.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet