BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Parkolókat zárnak le a járvány miatt a Dunakanyarban: ne kiránduljon arra senki!

A Dunakanyar több településén is nem kívánatos személlyé váltak a turisták. Visegrádon parkolót is lezártak már a járványveszély miatt.

2020. március 26. csütörtök, 20:39

Fotó: Napi.hu / Herman Bernadett
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kirándulás még nem tilos a koronavírus-járvány ellenére sem, viszont a budapestiek kedvenc kirándulóhelyein pedig egyre jobban tartanak a turistáktól.

Több település arra kéri a kirándulókat, a járványveszély idején maradjanak otthon, ne látogassák a helyet, az erdő megvárja őket. Dömös például, ahonnan olyan népszerű túracélpontokat lehet megközelíteni, mint a Prédikálószék vagy a Rám-szakadék, a honlapján az írja, nagy örömükre szolgálna, ha elhalasztanák a természeti adottságokban páratlan falu felkeresését, a kirándulók ugyanis veszélyt jelentenek a falu népére.

A Duna másik partján élő zebegényiek sem kérnek most a látogatókból. Visegrád is nagy kedvence a kirándulóknak. Ott odáig ment az önkormányzat, hogy a járványügyi veszélyhelyzetre való tekintettel már parkolókat zártak le.

Herman Bernadett
Herman Bernadett

Ez is érdekelhet