BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyorsul a fertőzés, újabb beteg halt meg Magyarországon

Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 167-re nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma és újabb idős, krónikus betegségben szenvedő férfi hunyt el. - írja a koronavirus.gov.hu

2020. március 23. hétfő, 06:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hazánkban beazonosított új koronavírus-fertőzöttek száma: 167 fő. Közülük 10 iráni, 2 brit, 1 kazah, 1 vietnámi és 153 magyar állampolgár - olvasható a kormányzati portálon.

A csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol jelen lehet a vírus. A tömeges fertőzés lelassításához nagyon fontos, hogy az idősek, a diákok, a külföldről hazatértek, és aki teheti, az maradjon otthon, és mindenki tartsa be a szabályokat és az ajánlásokat.

Globálisan közel 340 ezer embernél mutatták ki a kórt, 14 700 ember hunyt el közel 99 ezer beteg gyógyult fel a betegségből.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet