BUX 138748.09 -0,08 %
OTP 45360 0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: figyelmeztetés a patikába tartóknak az OGYÉI-től

Az OGYÉI arra kéri a gyógyszertárakban vásárlókat, hogy egyszerre csak annyian legyenek az adott patikában, ahány pult van.

2020. március 12. csütörtök, 16:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet a koronavírus-járvány elleni védekezés érdekében gyógyszertáraknak, a patikusoknak, rajtuk keresztül pedig az érintett vásárlóknak üzent.

A hatóság azt kéri a gyógyszertáraktól, hogy csak annyi beteget engedjenek be, ahány gyógyszerkiadó hely (pult) működik  és az erre vonatkozó figyelmeztetést tartalmazó plakátot tegyék ki. Ha esetleg tele van az adott patika, akkor a betegek várják meg, amíg felszabadul az egyik pult.

Segítségképpen az OGYÉI elkészítette a szóban forgó plakátot, amely OGYÉI oldaláról tölthető le (és kicsinyítve az alábbi képen is látható).

A gyógyszerhatóság egyúttal arra kéri a patikákat, hogy a receptek aláírására kihelyezett tollakat, a kihelyezett vizet és poharakat, a gyógyszertári szórólapokat és újságokat, valamint a gyermeksarokban lévő tárgyakat szedjék össze.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet