BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Influenza: sok a megbetegedés

Tovább nőtt az influenzaszerű megbetegedések száma az országban a Nemzeti Népegészségügyi Központ adatai szerint.

2020. február 5. szerda, 15:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Január 27. és február 2. között harmincezren, az előző hetinél 72 százalékkal több beteg fordult orvoshoz influenzaszerű tünetekkel.

Valamennyi közigazgatási területen emelkedett az influenzás panaszokkal orvoshoz fordulók gyakorisága az előző héthez viszonyítva. A betegek 38 százaléka 0-14 éves gyerek, 33,4 százaléka 15-34 éves fiatal felnőtt. A 35-59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 21,6 százaléka és 7 százaléka 60 éven felüliek közül került ki.

A laboratóriumi vizsgálatok az esetek többségében az influenza A vírusát mutatták ki.

Az országban jelenleg Budapest, Baranya, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Heves, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Komárom és Pest megye egyes kórházaiban vannak érvényben teljes, illetve részleges látogatási tilalmak.

A teljes lista megtekinthető a Nemzeti Népegészségügyi Központ tájékoztató oldalán.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet