BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy dicséretet kapott Orbán - nem is akárkitől

Vlagyimir Putyinnak nagyon szimpatikus Orbán Viktor, az orosz államfő szerint a magyar kormányfő olyan bölcs, pragmatikus és tapasztalt vezető, aki képes önálló értékítéletre is – mindezt a Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov árulta el az orosz állami televízió Rosszija 1 csatornájának adott nyilatkozatában a hvg.hu szerint.

2019. november 4. hétfő, 14:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

"Orbán nem hétköznapi vezető, s kiemelkedik európai kollégái közül" - idézte a hvg.hu szerint Putyint Peszkov, aki szerint az is figyelemre méltó, ahogyan Orbán az orosz-magyar energiaügyi kapcsolatokat kezeli.

"Magyarországon nem beszélnek függőségről, vagy arról, hogy Oroszország politikai fegyverként használná az energiahordozókat. A magyarok pragmatikusan vásárolnak, és már fel is töltötték valamennyi föld alatti tározójukat" - mutatott rá.

A múlt szerdai budapesti Putyin-Orbán-találkozó első perceiben Putyin arról beszélt, hogy bármikor, amikor idejön, tetszik a neki város. "Budapest minden időben gyönyörű" - mondta az orosz elnök.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet