BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Belehúzott a magyar ipar

Júliusban az ipari termelés volumene 12 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest. A munkanaphatástól megtisztított adatok alapján 8,7 százalékkal emelkedett a termelés - erősítette meg csütörtökön második becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). 2017 márciusa óta nem volt ekkora növekedés az ipari termelésben - írja az MTI.

2019. szeptember 12. csütörtök, 09:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az első félévi 5,4 százalékos növekedés után az első hét hónapban 6,3 százalékkal nőtt a kibocsátás a tavalyi 3,5 százalékot követően.

Az ipari export volumene 12,7 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. A feldolgozóipari exportértékesítés 37 százalékát képviselő járműgyártás kivitele 31,0 százalékkal, a 14 százalékos súlyú számítógép, elektronikai, optikai termék gyártásáé 4,7 százalékkal emelkedett.

Az ipar belföldi értékesítése 14,3, ezen belül a feldolgozóiparé 16,2 százalékkal nagyobb volt, mint az előző év azonos hónapjában.

A megfigyelt feldolgozóipari ágazatok forintban számolt összes új rendelésének volumene 11 százalékkal nagyobb volt a tavaly júliusinál. Az új belföldi rendelések 14,7, az új exportrendelések 10,3 százalékkal emelkedtek. Az összes rendelésállomány július végén 0,5 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, az exportrendelések 1,6 százalékkal nőttek.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet