BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az erős UV-B sugárzás és a hőség miatt figyelmeztetnek

Hétfőre is figyelmeztetést adott ki a nagyon erős UV-B sugárzás veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ). Több megyére a hőség miatt adtak ki veszélyjelzést.

2019. június 9. vasárnap, 20:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OMSZ arra kérnek mindenkit, hogy fokozottan védekezzenek a napsugárzás okozta leégés ellen - írta az MTI. Ha lehetséges, 11 és 15 óra között kerüljék a napozást. Vállat takaró póló, szalmakalap, fényvédő krém használata mindenképpen javasolt. Ilyenkor normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet.

A várható UV-B értékek területi eloszlása ezen a weboldalon tekinthető meg.

Az előrejelzés szerint hétfőn a leghidegebb órákban 13-19 fok lesz. Napközben 29-33 fokig melegszik a levegő.

Hőség lesz

Hétfőre több megyére a hőség miatt adott ki elsőfokú figyelmeztetést az OMSZ. Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésük szerint Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére adtak ki figyelmeztetést. Ezekben a megyékben a középhőmérséklet 25 Celsius-fok felett alakulhat.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet