BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ausztriába menekitik át a magyar iskolarendszerből a gyerekeket a szülők

Legalább kétezer gyerek ingázik naponta Magyarország és Ausztria között, sok szülő ugyanis a magyar iskolarendszerből menekíti így kis gyermekét - adta hírül az ATV Hiradó.

2019. május 25. szombat, 12:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ATV szerint azt mondják, stresszmentes diákéveket és használható nyelvtudást kapnak, ráadásul ingyen.

Szombathelyről például naponta három szerződéses járat viszi a diákokat Oberwartba. Bár a Magyarországon iskolába járó társaiknál jóval korábban kell iskolába indulniuk ezeknek a diákoknak, azt mondják, megéri. A híradónak nyilatkozó szülők szerint ugyanis a gyerekek nyugodtabbak, nincsenek leterhelve, megtanulják az anyagot - a magyart is - nincsenek annyira leterhelve, mint Magyarországon.

A magyar határhoz közeli Oberwartban - magyar nevén Felsőőrön - egymás mellett több iskola is van, ahová több száz diák ingázik nap mint nap Szombathelyről. Külön nekik rendszeresített iskolabuszok hordják őket délelőtt és délután a két település között.

Az iskola igazgatója szerint a magyar diákok könnyen alkalmazkodnak. Bár a diákok nyelvtudása különböző, a legtöbben gond nélkül teljesítik akár az osztrák érettségi követelményeit is. Pontos statisztikák ugyan nincsenek, de a burgenlandi adatokból arra lehet következtetni, hogy mintegy 2000 magyar diák tanul különböző osztrák iskolákban.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet