BUX 139141.47 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rabszolgatörvény: ledöbbentek a németek

Az úgynevezett rabszolgatörvényt nem német cégek kérésére fogadta el az Országgyűlés, és várhatóan egyik vállalatuk sem fogja alkalmazni – mondták a 168 Óra munkatársának a Bundestag, a német törvényhozás alsóháza munkaügyi és szociális bizottságának tagjai.

2019. április 25. csütörtök, 16:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

"Megdöbbentett minket, amikor megtudtuk, hogy a túlóratörvény szerint a magyar alkalmazottakkal mennyi túlmunkát lehetne elvégeztetni, és annak elszámolását milyen hosszú időre akarják elhúzni" - mondta a lapnak Bernd Rützel, a német szociáldemokrata küldöttség vezetője, aki társaival együtt a múlt héten vizsgálódott Magyarországon.

Tudomásunk szerint nem német kérésre fogadta el a magyar törvényhozás a túlóratörvényt - tette hozzá a küldöttség másik tagja, Michael Gerdes, aki szerint hazájának világcégei nem kívánnak élni ezzel a jogszabályi lehetőséggel.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet