BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak gratulálni lehet a magyar csirkehúsnak

Elsősorban az ausztriai, romániai és szlovákiai kereslet miatt sokkal több csirkehús ment külföldre, mint tavaly.

2019. április 20. szombat, 09:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország baromfihúsexportja 27 ezer tonnára rúgott 2019 januárjában, ez 56 százalékos növekedést jelent éves szinten - derül ki az Agrárgazdasági Kutató Intézet összefoglalójából.

A baromfihús-kereskedelemben a csirke- és a pulykahús a két főszereplő. Az idén januári exportnövekedés pedig a csirkehúsnak köszönhető, a kivitt mennyiség kétszeresére, 20 ezer tonnára nőtt. Ezzel szemben a pulykahúsnál 11 százalékkal 3 ezer tonnára csökkent. Elsősorban Romániába, Ausztriába és Szlovákiába vitték a baromfihúst az exportőrök.

A baromfimérleg egyébként masszív pluszban van: Magyarország baromfihúsimportja ugyanis az 56 százalékos exportnövekedéssel párhuzamosan mindössze 8 százalékkal 6 ezer tonnára emelkedett. A magyar piacra egyébként leginkább Lengyelországból és Ausztriából érkezik baromfihús.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet