BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dübörög az import, gyorsan csökken a magyar többlet

Az idei első hónapban tovább csökkent a magyar külkertöbblet - adta hírül a KSH.

2019. március 11. hétfő, 09:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idán januárban 382 millió euróra esett a külkereskedelmi többlet - adta hírül első becslését a KSH.

Az idei első hónapban  az export euróban számított értéke 6,4, az importé viszont 9,7 százalékkal nőtt az előző évihez képest. Így a külkertöbblet 225 millió euróval a múlt évi 604 millió euró után.

Eszerint 2019. januárban a kivitel értéke 9,0 milliárd eurót (2882 milliárd forintot), a behozatalé 8,6 milliárd eurót (2762 milliárd forintot) tett ki. A külkertöbblet 382 millió euró (120 milliárd forint) volt. A kivitel 82, a behozatal 71 százalékát az Európai Unió tagállamaival bonyolítottuk le.

A hónapra vonatkozó második becslését majd április 1-jén teszi közté a hivatal.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet