BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra medve járja az országot

A szlovák-magyar határ közelében látták a nyomait.

2019. február 2. szombat, 14:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ismét medve előfordulást észleltek az ANP déli határánál. Ezúttal Szalonna telepulés mellett, 2019. január 31-én az esti órákban láttak egy példány kifejlett medvét, melynek nyomát is sikerült megtalálni - írják az Aggteleki Nemzeti Park Facebook-oldalán.

2018 nyarán több héten keresztül kerestek a hatóságok egy medvét, aki Magyarországot járta, több helyen nagy felfordulást okozva. Az első napokban láttak Abonytól egészen Kocsérig. Az állat végül egészen a Szegedhez közeli Sándorfalváig jutott, ahol altatólövedékkel meglőtték és visszaszállították a Bükki Nemzeti Parkba.

A mostani medvenyomról fotó is készült:

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet