BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb százmilliók mennek az erdőgazdálkodásra

Február 1-jén újra megnyílik a Vidékfejlesztési program keretében meghirdetett, Erdei termelési potenciál mobilizálását szolgáló tevékenységek című pályázat, ezenkívül további négy célra, például erdősítésre is igényelhetnek még támogatást az erdőgazdálkodók - írta csütörtöki lapszámában a Világgazdaság az Agrárminisztérium közlésére hivatkozva.

2019. január 31. csütörtök, 07:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az erdőgazdálkodóknak meghirdetett pályázati felhívások keretében 2016 óta csaknem 17 ezer kérelem támogatásáról hoztak döntést, mintegy 44 milliárd forint összegben.

A Vidékfejlesztési programban jelenleg négy nyitott erdészeti pályázatra nyújthatják be kérelmeiket az érintettek: erdősítésre, erdőgazdálkodási potenciálban okozott erdőkárok megelőzésére, erdő-környezetvédelmi vállalások teljesítésére, valamint erdei ökoszisztémák ellenálló képességének és környezeti értékének növelését célzó beruházásokra - szemlézte az MTI.

A héten újranyíló kiírás keretében eddig több mint 1300 kérelem támogatásáról döntött az irányító hatóság, mintegy 900 millió forint értékben - olvasható a Világgazdaságban.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet