BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kényszerhelyzetben van a jogalkotás a drónok miatt

A Drónpilóták Országos Egyesületének elnöke szerint megfelelő szabályozás kellene a drónok biztonságos használatához - erről Pál Károly beszélt az M1-en.

2019. január 20. vasárnap, 19:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelenleg létezik egyfajta szabályozás, amelyet a légügyi hatóság alakított ki, ám évek óta várják az ilyen távirányítású eszközökre vonatkozó uniós direktívát - idézi az MTI a szakembert.

Hozzátette: a hazai jogalkotás egyfajta kényszerhelyzetbe került az elmúlt években, hiszen ugrásszerűen megnőtt az ilyen eszközöket használók száma. Ismeretei szerint a kormány egy törvénytervezet előkészítésén dolgozik, amely érdemben szabályozná a drónok használatát.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet