BUX 139589.72 0,53 %
OTP 45660 0,79 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Öntözési ügynökséget hoz létre a kormány

Öntözési ügynökség létrehozásáról döntött a kormány, az új szervezet 2024-ig közel 35 milliárd forintnyi beruházással segíti a mezőgazdasági területek öntözését. Az erről szóló határozat a Magyar Közlönyben jelent meg.

2018. december 23. vasárnap, 16:30

Fotó: Dömötör Csaba / Kiss Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Első lépésként, a jövő évi költségvetésből 220 millió forint jut az öntözési ügynökség létrehozására, a működtetése pedig további évi 300 millió forintba kerül.

Az öntözési célra hasznosítható meglévő tározók, kettősműködésű csatornák, duzzasztók, vízszétosztó hálózatok állapot felmérése 600 millió forintba kerül. A fejlesztésre 2019 és 2024 között 34 milliárd 788 millió forint fordítható. Ebből jövőre 3 milliárd 745 millió forint használható fel.

Szarvason egy öntözésfejlesztési bemutató gazdaság és képzési központ létesül, ennek a költsége 300 millió forint lesz.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet