BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriási fizetésemelés jön az egészségügyben

Egy friss jogszabály 2022-re lényegében megduplázná az egészségügyi szakdolgozók és védőnők fizetését.

2018. december 18. kedd, 10:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több lépcsőben jelentős béremelés jöhet az egészségügyben a Magyar Közlöny legfrissebb számában megjelent kormányhatározat szerint.

8, 14, 20 és 30 százalék

Az emberi erőforrások miniszterének előírja a jogszabály, hogy az alapellátásban foglalkoztatott védőnőkre is kiterjessze az úgynevezett "egészségügyi ágazati előmeneteli szabályokat".

Továbbá az az egészségügyi szakdolgozók és védőnők 2019 novemberére tervezett 8 százalékos béremelését a jogszabály előrébb hozza 2019. július 1-jére. Ezt követi 2020 januárjától egy 14 százalékos fizetésemelés, majd 2020 novemberében újabb 20 százalék, 2022 januárjától meg további 30 százalék.

A mostaninak majdnem a duplája

A tervezett béremelések egymásra épülve lényegében megdupláznák az érintettek fizetését, egész pontosan 92 százalékos emelkedést jelentenének 2022-re.

Jelenleg a hivatalos KSH-adatok szerint a humán-egészségügyi és szociális ellátásban dolgozók bruttó átlagfizetése valamivel több mint 285 ezer forint. Ha a jogszabályban tervezett valamennyi fizetésemelés egymás után megvalósul, akkor 2022-ben több mint 548 ezer forint lenne az egészségügyi szakdolgozók és védőnők átlagos bruttója.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet