BUX 139410.77 0,08 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hajléktalanság - szórják a figyelmeztetéseket a rendőrök

Szerda éjfélig országszerte 101 otthontalant figyelmeztetettek azért, mert az utcán él, és már két ember ellen indítottak szabálysértési eljárást, egyet Pest megyében, egyet pedig Budapesten – tudta meg a Népszava az Országos Rendőr-főkapitányságtól.

2018. október 19. péntek, 08:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A rendőrség a jelek szerint gyakorta alkalmazza a hétfőn életbe lépett új szabályozást, amely büntethetővé tette a hajléktalan létet. Gödöllőn például a rendőrök úgy akartak "visszavezetni emberi körülmények közé" egy hajléktalant, hogy őrizetbe a vették és 30 napos elzárásra büntették volna, a Gödöllői Járásbíróság bírósági titkára azonban "csak" figyelmeztetésben részesítette és 20 ezer forintos bírsággal sújtották - derül ki a lap cikkéből.

Víg Dávid, a Magyar Helsinki Bizottság rendészeti programjának vezetője a lapnak úgy fogalmazott, noha a szabálysértési törvény rendőrségi feladatkörbe sorolja, a hajléktalan emberek problémája nem rendészeti, hanem szociálpolitikai és lakáspolitikai kérdés. - A rendőrség forrásai is korlátozottak, az ő feladatuk a valódi bűnüldözés lenne.  Ami pedig most történik, nem más, mint "látványbeavatkozás", a probléma szőnyeg alá söprése.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet