BUX 137836.65 -1,19 %
OTP 44370 -1,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szélmalomharc magyar módra - újabb részletek derültek ki a honvédkórházi állapotokról

Csak egy kisvárosi focisuli fejlesztésére szánt összeg, nem egész 250 millió forint kellett volna ahhoz, hogy elkerüljék a súlyos gondokat a Honvédkórház sürgősségi centrumában.

2018. október 12. péntek, 09:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Zacher Gábor, a Honvédkórház sürgősségi centrumának (SBC) korábbi vezetője az ott dolgozó szakorvosok bérének emelésére havi körülbelül 10 millió forintot kért a Honvédkórház vezetőségétől - derült ki a hvg.hu cikkéből. A cikk szerint emellett további egyszeri, nagyjából 50 millió forint kellett volna az elromlott vagy elavult orvosi eszközök pótlására.

Az internetes portál információi szerint Zacher 2015-ös kinevezése és 2018 szeptemberi távozása között legalább 30 levelet írt, amelyekben az osztály elavult és hibás eszközparkjára, az egyre fogyatkozó számú dolgozók extrém leterheltségére és alulfizetettségre hívta fel a figyelmet.

Az SBC korábbi vezető ápolója ennél is többször, hetvenszer ragadott tollat a dolgozók érdekében. A szakdolgozók elvándorlását a hvg.hu információi szerint többfajta új bérelemmel állítaná meg a kórház vezetősége.

A fotó forrása: Pixabay

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet