BUX 139038.67 -0,19 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már halálos áldozata is van az éjszakai hidegnek Magyarországon

A Magyar Szociális Fórum úgy értesült, hogy a szeptember végi éjszakai hidegben kihűlt egy ember, akinek az életét már nem tudtják megmenteni.

2018. szeptember 29. szombat, 14:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy ember kihűlt a szabad ég alatt, és már nem tudták megmenteni - olvasható a Magyar Szociális Fórum közleményében, amelyet a hvg.hu idéz.

A szervezet ennek apropóján arra is emlékeztetett, hogy a fagyhalál az elmúlt télen kétszáz áldozatot szedett, 2016-2017 telén pedig 190 ember halt meg hipotermiában. Ezt az adatot csak azután adta ki a magyar állam, hogy a bíróság a Város Mindenkié társadalmi szervezet keresetére a bíróság kötelezte erre.

Az MSZF azt is írta, tudomásuk szerint a mögöttünk álló években több esetben börtönbüntetéssel sújtottak olyanokat, akik kényszerhelyzetükben gallyat és fát loptak erdőkből, hogy odahaza befűthessenek, és családjuknak ne kelljen fagyoskodniuk.

Forrás: Shutterstock

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet