BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Készpénze van? Ezt szeretné vele az MNB

Jelentős nagyságra, mintegy 5700 milliárd forintra rúg a magyarországi készpénzállomány, ennek egy részéből növelni lehetne a lakosság állampapír- és részvényvásárlását - mondta Nagy Márton, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke a Hungarian Business Leaders Forum (HBLF) rendezvényén, pénteken Budapesten.

2018. szeptember 28. péntek, 12:41

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nagy kérdés, hogy mi lesz a jövőben ezzel a jelentős készpénzmennyiséggel - tette fel a kérdést Nagy Márton, az MTI szerint.

Ha ennek kevesebb, mint felét, 2300 milliárd forintot a lakosság állampapír-vásárlásra fordítana, akkor a mostani, lakosság kezében lévő, 5100 milliárd forintos értékpapír-állomány mintegy 45 százalékkal ugrana meg.

A háztartások által megvásárolt, jelenleg 800 millárd forint összegű tőzsdei részvényállomány pedig 3100 milliárd forintra emelkedne, azaz majdnem megnégyszereződne, és ez nagyon kedvező lenne a hazai gazdasági növekedés szempontjából - jelezte az MNB-alelnök.

A fotó forrása: Napi.hu/Szabó Dániel.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet