BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ez a magyar kormány legfontosabb feladata

A kormány legfontosabb feladata, hogy megállítsa Magyarország népességcsökkenését - mondta Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára a Tolna megyei Varsádon az MTI beszámolója szerint.

2018. szeptember 15. szombat, 18:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ennek egyik eszköze, hogy több forrást fordítanak a gyermekekre, a gyermekvállalásra, a családok támogatására, akár a bölcsődék és óvodák fejlesztésével Magyarországon és a határon túl.

A kabinet a Kárpát-medencei óvodafejlesztési program keretében 150 új óvodát épít és több mint 400-at újít fel.

1981 óta folyamatosan csökken Magyarország népessége, évről évre többen halnak meg, mint amennyien születnek. A kormány azon tevékenykedik, hogy ezen a tendencián változtasson, és a nemzetet a mély demográfiai válságból ki tudja vezetni - fogalmazott a politikus, aki a dombóvári választókerület fideszes országgyűlési képviselője is.

Andrási Zoltánné, Varsád független polgármestere az MTI-nek elmondta: a község két intézményének helyet adó, 500 négyzetméteres épületet a Vidékfejlesztési Program 28,5 millió forintos támogatásával összesen 33,5 millió forintból újították fel, és végeztek rajta energetikai korszerűsítést. A 398 lakosú település német nemzetiségi óvodájába 18 kisgyermek jár Varsádról és a környékbeli településekről.

Fotó forrása: Shutterstock.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet