BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyon szomorú hír a magyarokról

Az OECD a társadalmi mobilitást vizsgálta, és azt, hogy hány generáció alatt tudnának kimászni a szegénységből azok, akik szegénységbe születtek - írta a nemzetközi szervezet jelentésére hivatkozva az Index.

2018. június 15. péntek, 20:21

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OECD (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet) jelentése szerint aki ma Magyarországon szegénynek születik, annak a leszármazottai is hét generációig szegénységben élnek majd. Vagyis hét generáció munkájával juthat csak el egy család a szegénységből az átlagos életszínvonalig. Ezzel az európai országok közül Magyarország számít a társadalmilag legkevésbé mobil társadalomnak Európában - olvasható az Index cikkében.

A legmobilabb társadalmak a skandinávok, ott 2-3 generáció alatt ki lehet mászni a szegénységből. Az OECD legtöbb tagállamában 4-5 generáció munkája szükséges ehhez. Az OECD-átlag 4,5 generáció.

A kép forrása: Napi.hu/Szabó Dániel.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet