BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rétvári: Cél, hogy 15 percen belül mindenhova megérkezzenek a mentők

Az elmúlt években érezhető mértékben korszerűsítették a mentőszolgálatot - idézi az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkárának Kossuth Rádióban elhangzott interjúját az MTI.

2018. május 11. péntek, 10:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Rétvári Bence elmondta: 2010 óta nagy mértékben megnőtt a mentőszolgálat költségvetése. Országszerte több mint 200 mentőállomás van, ezek több mint fele új vagy felújított, az elmúlt években 30 új mentőállomás épült. A  cél az, hogy mindenhová 15 percen belül kiérkezzenek a mentők - mondta Rétvári.

2010 óta csaknem 780 mentőautót szereztek, szereznek be, 3 milliárd forintot költenek arra, hogy minél korszerűbb felszereltségű mentőautók legyenek. Egymilliárd forintból a mentődolgozók munkaruháját is lecserélik, és ezen felül anyagi megbecsülésük növelését is folytatni akarják - sorolta Rétvári.

Az elektronikus egészségügyi tér kapcsán elmondta, a mentősök egy eszméletlen betegről a papírjai alapján rögtön kideríthetik, milyen egészségügyi beavatkozásai voltak, mire érzékeny.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet