BUX 139128.06 -0,12 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pusztítják a vérszívókat

Második hetébe lép a katasztrófavédelem által irányított központi, biológiai szúnyoggyérítés.

2018. április 30. hétfő, 13:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Folytatódik a biológiai szúnyogirtás, a kémiai eljárás egy hét múlva kezdődik. A múlt hétre tervezett 6300 hektárból 6000 hektárnyi vízfelületre juttatták el a szakemberek a kizárólag a szúnyoglárvákat elpusztító baktérium által termelt fehérjetartalmú készítményt. A Mohács térségében elmaradt 300 hektáron ezen a héten pótolják a munkát - írta az MTI az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közlésére hivatkozva.

A héten Győr, Komárom és Mosonmagyaróvár térségében csökkentik a szúnyoglárvák számát ezer hektáron.

A nyárias időjárás miatt az ország több pontján megindult a csípőszúnyogok rajzása. A kémiai eljárást, vagyis a kifejlett szúnyogok számát csökkentő esti permetezést május 7-én kezdik. Az ehhez használt irtószer emberekre, növényekre és melegvérű állatokra veszélytelen. Az irtószerből hektáronként fél litert használnak a permetezéshez, a szer ebben a koncentrációban veszélytelen. A kémiai szúnyoggyérítést kizárólag lakott területen végzik az esti órákban.

Mivel a szer a méhekre veszélyes lehet, a méhészeket a héten elkezdik tájékoztatni.

A központi szúnyoggyérítési programot a katasztrófavédelem irányítja, a szúnyoggyérítés aktuális heti ütemterve folyamatosan elérhető a katasztrófavédelem honlapján - olvasható a közleményben.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet