BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig keresik a Kósa-ügy áldozatait

Ismét felhívást tett közzé a rendőrség Sz. Gáborné csengeri lakos ügyében.

2018. április 6. péntek, 15:34

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A rendőrség kéri azon személyek jelentkezését, akiktől Sz. Gáborné csengeri lakos németországi örökséghez való hozzájutás segítése címén az elmúlt évek során kölcsönt kért és kapott, illetve a kölcsön visszafizetését az örökséghez jutásra hivatkozással ígérte - olvasható a Police.hu-n.

A rendőrség először március 23-án tett közzé felhívást, amelyben az asszony áldozatainak jelentkezését várta.

Az ügyet március 13-án robbantotta a Magyar Nemzet. A lap szerint négymilliárd-háromszázötvenhárommillió euró feletti rendelkezhetett volna Kósa Lajos fideszes képviselő. Erről dokumentumot is bemutattak, e szerint a megbízó felruházza Kósa Lajost, hogy a "megbízó helyett és annak képviseletében a jelzett összegből magyar államkötvényeket vásároljon", és azokat a "megbízó nevén vezetett befektetési számlán elhelyezze".

A Magyar Nemzet később azt közölte, hogy a pénzből Kósa Lajos édesanyjának is juthatott volna 800 millió forint. Később kiderült, hogy a pénz eredetileg Kósa Lajos feleségének utalták volna.

A Magyar Nemzet pénteken újabb részleteket árul el, eszerint Kósa Lajos kézírása látható azon a papíron, amelyen édesanyja bankszámlaszámát, annak nemzetközi utalásra is alkalmas kódjait megadja a személyes adatok és elérhetőségek mellett.

A jelek szerint Kósa nem önzetlenül segített a csengeri örökösnőnek, hanem azzal a céllal, hogy Szabó Gáborné megfelelő helyre utalja az ígért 800 millió forintot - véli a Magyar Nemzet.

A kép forrása: Napi.hu/Szabó Dániel.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet