BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb ipari parkot hoznak létre Komárom-Esztergom megyében

Az önkormányzat 603 millió forintos pályázati támogatással közművesített ipari parkká alakít egy tízhektáros területet Kisbéren, melyre kisvállalkozások betelepülését várja - tájékoztatta az MTI-t a település polgármestere.

2018. január 27. szombat, 12:57

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sinkovicz Zoltán (Fidesz-KDNP) hozzátette, a területet még a gazdasági válság előtt vásárolták meg, de eddig nem volt forrásuk a fejlesztésre. A most elnyert uniós támogatásból teljes körűen kiépítik a közműveket és első körben 20 telket alakítanak ki.

Elmondta, hogy a telkekre már előzetesen is több igénybejelentés érkezett. A város iparában jelenleg túlsúlyban vannak az autóipari beszállítók, illetve a fémfeldolgozással foglalkozó cégek. Az új ipari park lehetőséget biztosítana élelmiszeripari, faipari, logisztikai és mezőgazdasági vállalkozások letelepedésére.

Kisbér közlekedés-földrajzi szempontból előnyös területen fekszik, itt keresztezik egymást a Győrbe, Komáromba, Székesfehérvárra és Tatabányára vezető utak, a leendő ipari park területe az M1-es autópályáról néhány perc alatt elérhető - ismertette Sinkovicz Zoltán.

Képünk illusztráció

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet