BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ekkora béremelést kapnak a mentősök

Januártól újabb 10 százalékkal emelkedik az Országos Mentőszolgálat dolgozóinak bére - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).

2018. január 1. hétfő, 12:22

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Januártól az Országos Mentőszolgálat dolgozói az ágazati béremeléseken felül újabb, 10 százalékos béremelésben részesülnek, ami a kivonuló állomány mellett az adminisztratív, illetve fizikai munkát végző dolgozókra is kiterjed - írja az Emmi.

A közlemény szerint többlépcsős béremelés zajlik az Országos Mentőszolgálatnál. A 2016-os átlagos 26,5 százalékos béremelkedés után 2017 novemberétől 12 százalékkal nőtt a mentők alapbére, a novemberi béremelés a mentőgépkocsi-vezetőket, a mentőápolókat, a mentőtiszteket és a mentésirányítókat is érintette. Az orvosok bruttó 50 ezer forintos, a szakorvosok bruttó 100 ezer forintos emelésben részesültek.

Alapbéremelés történt, tehát a különböző pótlékok tovább emelik a kereseteket - hangsúlyozza a közlemény.

Címlapkép forrása: Shutterstock

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet