BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Extrém hideg - ennyit szán a kormány az elesettekre

A hajléktalan-ellátás rendszere felkészült a télre - mondta Czibere Károly, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára.

2017. december 19. kedd, 17:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány bővítette a kapacitásokat, a hajléktalan emberek számára országosan 9600 férőhely áll rendelkezésre, a "krízisidőszakban" pedig további 1500-zal növelik a férőhelyek számát - idézi az államtitkárt az MTI.

Ugyancsak a krízisidőszak többletköltségeire 360 millió forintot biztosít a kormány. Ezen felül az extrém hideg miatt az esetleg megnövekedő költségek esetére 50 millió forintot különítettek el, továbbá a téli időszakban a megnövekedett terhelés mellett dolgozó diszpécserközpontok támogatására is 62 millió forintot biztosítanak - írták a közleményben.

Czibere Károly kiemelte: Magyarországon senkinek nem kell kapacitáshiány miatt az éjszakát közterületen töltenie.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet