BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erről beszélt ma Lázár János

A magyar kormány abban érdekelt, hogy minél több tulajdonos, minél több sikeres magyar családi vállalkozás tevékenykedjen az ország gazdaságában - mondta Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége rendezvényén.

2017. november 23. csütörtök, 14:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány decemberben dönt arról, hogy milyen javaslatot fogalmaz meg a 2020-tól kezdődő uniós költségvetési ciklussal kapcsolatban - mondta Lázár János az MTI beszámolója szerint.

A kabinet a jövőben jelentős fejlesztéseket akar végrehajtani a digitalizációban, illetve a közlekedési infrastruktúra fejlesztésében - sorolta a miniszter.

Az egészségügyben és az oktatásban 2018-2022-ban jelentős béremelésre lenne szükség, ami nélkül nem lehet felzárkózni a fejlett nyugati országokhoz - hangsúlyozta Lázár János. Szavai szerint nem lesz érdemi változás az egészségügyben, ha nem tudjuk tovább emelni a béreket.

Megerősítette azt a véleményét is, hogy az államigazgatásban még mindig sokan dolgoznak, ezért kedvezőnek tartaná, ha a létszámot csökkenteni lehetne.

A kabinet a közúthálózat és a vasút nagyarányú korszerűsítését, fejlesztését határozta el, "mert fontos az, hogy Európát, elsősorban a régiónkat ráhangoljuk Budapestre". A közutak, az úthálózat fejlesztésére, bővítésére 2500 milliárd forintot, a vasúthálózat korszerűsítésére, javítására további 1000 milliárd forintot költhet a kabinet a következő években.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet