BUX 139589.72 0,53 %
OTP 45660 0,79 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok helyen még mindig nincs áram

Még kedden is több helyen dolgoztak a vasárnap az országon átvonult vihar okozta károk felszámolásán a katasztrófavédelem és az áramszolgáltatók szakemberei - írja az MTI az M1 Híradója nyomán.

2017. október 31. kedd, 20:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Még kedden is érkeztek a viharral összefüggő bejelentések - mondta Varjassy László, a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője. Reményeik szerint este mindenhol sikerül megoldani a problémákat.

A katasztrófavédelem mellett az áramszolgáltatók is folyamatosan dolgoznak a vihar okozta károk elhárításán. Az orkán erejű szél sok helyen megrongálta a villany- és telefonvezetékeket. Több településen aggregátorokkal termelik az áramot, hogy a lakók tudjanak világítani és fűteni - hangzott el a hírműsorban.

A rendőrség adataira hivatkozva azt közölték: a szélvihar miatt jelenleg is több megyében akadozik az áramellátás. A rendőrség összesítése szerint kedden Csongrád megyében 13, Veszprém és Pest megyében két-két településen kellett vagy kell számítani áramkimaradásra.

Egyes településeken több napig is eltarthat a károk felszámolása és a helyreállítás.

A Démász internetes oldalán közölte: megerősített szerelőcsapatok dolgoznak az üzemzavarok elhárításán. Ez szerintük több napig is elhúzódhat.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet