BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliókkal nőtt a mentőautók ára - mi lehet a háttérben?

Több autót, de azonos felszereltség mellett sok millióval drágább mentőautókat vásárolt idén az Országos Mentőszolgálat, mint tavaly - tudta meg a Magyar Nemzet.

2017. október 27. péntek, 07:43

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Darabonként nettó 5,7 millió forinttal került többe egy kocsi most, hogy a Belügyminisztériumhoz (BM) köthető cég is részt vesz az üzletben - olvasható a portál cikkében.

A műszaki dokumentumok alapján a mentőautók műszaki felszereltsége nem különbözik lényegesen a tavaly beszerzettől, a közbeszerzést ugyanis mindkét esetben C típusú mentőgépjárműre írták ki, ám, hogy ez pontosan mit takar, nem derül ki a Közbeszerzési Hatóság honlapján.

A lap úgy tudja, ha felszerelésbeli különbség volna az autók között, az 5 millió forintnál lényegesen jobban dobta volna meg a mentőautók árát.

Címlapkép: Országos Mentőszolgálat

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet