BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Autósok, figyelem: Így futhat bele könnyen egy több tízezres bírságba!

Bár a főpolgármester, a belügyminiszter és a Fővárosi Önkormányzat Rendészeti Igazgatóságának vezetője is jogtalannak ítélte a gyakorlatot, mégis büntetnek.

2017. augusztus 6. vasárnap, 10:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lehet-e az autósokat a közterület-felügyeletek kamerafelvételei alapján büntetni? A kérdés egy ideje napirenden van és bár többen felszólaltak alkalmazása ellen, nem mindenki ért ezzel egyet - írja a Magyar Idők.

"Ha a panaszos nem él jogorvoslattal az önkormányzati rendészet által kiszabott bírság kapcsán, illetve a bírságot saját elhatározásból befizeti, a szabályszegést ezzel a ráutaló magatartással elismeri, a pénz visszafizetésére nincs mód" - olvasható abban a hivatalos válaszlevélben, amelyet a Zuglói Önkormányzati Rendészet adott ki egy panaszosnak, akit 50 ezer forintra büntettek egy szabálytalan megfordulás miatt a vitatott jogszabályi hátterű, önkormányzat által kihelyezett kamera képe alapján. (Dühítő meglepetés érheti az autósokat az autópályán.)

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet