BUX 139220.63 -0,06 %
OTP 45330 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy kárt szenvedett Hortobágy - eloltották a tüzet

Eloltották a lángokat a Hortobágyi Nemzeti Parkban - közölte Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője péntek délelőtt az MTI-vel.

2017. augusztus 4. péntek, 10:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelenleg a további tűz kialakulásának esélyét szüntetik meg azzal, hogy körbelocsolják a lángok helyét, nehogy bárhol bármilyen izzás kialakuljon és újra kigyulladjon.

A drónokkal végzett légi felderítés adatai szerint csaknem ezer hektárnyi terület égett le a Hortobágyi Nemzeti Parkban csütörtök délelőtt kitört tűzben. Mintegy hatszáz szarvasmarhát biztonságos helyre tereltek.

A tűz oltásán egész éjjel dolgoztak a tűzoltók, pénteken kora reggel két honvédségi helikopter is bekapcsolódott az oltásba. Lakott területet nem veszélyeztetett a tűz.

MTI Fotó: Czeglédi Zsol

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet