BUX 139661.55 0,58 %
OTP 45730 0,95 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Üzemzavar volt a Paksi Atomerőműnél

Az MVM Paksi Atomerőmű 1. blokkján július 25-én, kedden automatikus, 100 MW-ot meghaladó teljesítménycsökkenés történt. A blokk biztonsága nem volt és nincs veszélyeztetve, az eseménynek környezetre gyakorolt hatása nincs – közölte honlapján az Országos Atomenergia Hivatal.

2017. július 26. szerda, 09:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A teljesítmény csökkenését egy automatikusan generálódott villamosvédelmi működés okozta az 1-es blokki turbinánál. A védelmi működés a tervekben meghatározott módon zajlott le - írták.

A blokk teljesítménye jelenleg ~50 százalék (240 MW). A leterhelést kiváltó okot vizsgálják. (Teljes vezércsere a Paks II. projekttársaság élén.)

Az OAH az atomerőmű biztonságos működését és - bár a védelmi működés a biztonsági rendszereket nem érintette - a blokk állapotát folyamatosan felügyeli.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet