BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Soha nem került még ilyen sokba a kormány

Minden bürokráciacsökkentési program dacára újabb rekordot döntött az állami vezetők száma - számolt be a Blikk.

2017. június 28. szerda, 07:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bő egy év alatt egy tucatnyi államtitkárral és helyettes államtitkárral gyarapodott a kormányzat, számuk a kormánytagokkal együtt már eléri 183-at a Blikk számításai szerint.

Legutóbb az alig egy hónapja kinevezett Paks 2-ért felelős tárca nélküli miniszter, Süli János kapott két államtitkárt, így jelenleg már 13 kormánytag, 57 államtitkár és 113 helyettes államtitkár irányítja az állami apparátust - számolta össze a lap.

A legtöbb vezető az Emberi Erőforrások Minisztériumában dolgozik, tíz államtitkár és 21 helyettes.

A sokasodó állami vezetők pedig egyre többe kerülnek az adófizetőknek: míg a Bajnai-kormány idején a mostani fizetésekkel számolva is havi 75 millióba kerültek az akkori állami vezetők, mostanra már több mint kétszeresére nőtt a bértömegük, a Blikk számításai szerint havi 160 millió forintot tesz ki.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet