BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb érvágás a kórházakon: ugorhat évi 100 millió

Egy rendelettervezet előírná, hogy a kórházak ingyen adjanak háttérszolgáltatást az egynapos sebészetek fizetős betegeinek is. Egy szakértő szerint az állami ellátás terhére csökkentenék az kiszervezett egynapos sebészetek költségeit és kockázatait.

2017. június 22. csütörtök, 09:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egynapos sebészeti beavatkozásokat végző egészségügyi szolgáltatók jelenleg fizetnek a kórházaknak azért, hogy baj esetén átvegyék a pácienseiket, ám ha hatályba lép az egészségügyi államtitkárság rendelettervezete, akkor ingyen kell vállalniuk ezt a készenlétet - írja a Népszava.

A hivatalos magyarázat szerint ezzel akarják ösztönözni az egynapos sebészetek terjedését és egyébként is a 2014-ben elvégzett 18 ezer egynapos sebészeti beavatkozásból például csak 23 esetén volt  komplikáció. Ugyanakkor a változtatás esetén a magánszolgáltatók fizetős betegeit is ingyen kéne kezelni.

A kórházszövetség tiltakozik a rendelet ellen, mert az évente 100 millió forint bevételtől fosztaná meg a kórházakat. Egy szakember szerint a döntéshozók az új szabállyal a kiszervezett, egynapos sebészetek költségeit és kockázatait akarják csökkenteni az állami ellátás terhére.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet